Organizatorzy Silesian Highland 11 km przedstawiają komunikat techniczny dotyczący zawodów:

OŚWIADCZENIE COVID-19

Każdy uczestnik musi podpisać poniższe oświadczenie:
„Oświadczam, że aktualnie nie przebywam na kwarantannie, w ciągu ostatnich dwóch tygodni nie miałam/miałem kontaktu z osobą zarażoną koronawirusem. Nie obserwuję u siebie objawów zakażenia i według mojej wiedzy nie jestem zarażona/zarażony koronawirusem.”
Jeśli dany uczestnik nie jest w stanie podpisać oświadczenia, prosimy o pozostanie w domu. Możliwe będzie przeniesienie opłaty startowej na kolejny rok.

BEZPIECZEŃSTWO NA TRASIE

Zawodników na trasie obowiązują zasady ruchu drogowego. Punkty przelotowe przy drogach asfaltowych będą zabezpieczali strażacy OSP – należy dostosować się do ich poleceń. Na trasie nie ma wyłączeń dróg – ruch samochodowy odbywa się normalnie, więc poza przejściem dla pieszych biegacz musi ustąpić pierwszeństwa pojazdom, nawet kosztem straty czasowej. Prosimy o zachowanie rozwagi oraz dbanie o bezpieczeństwo siebie i innych, m.in. poprzez bieg w linii, jeden zawodnik za drugim, szczególnie na ulicach, gdzie odbywa się ruch pojazdów. Wyprzedzanie zalecamy, w terenach zielonych, najlepiej na dłuższych prostych ścieżkach. Organizatorzy mają prawo nałożyć na biegacza karę czasową lub w przypadku rażącego wykroczenia dyskwalifikację i 3-letni zakaz uczestnictwa w SHM.

KIBICE

Tegoroczna edycja SHM odbywa się bez udziału kibiców z uwagi na obostrzenia rządowe.

POMOC MEDYCZNA, ZEJŚCIE Z TRASY

Pomoc medyczną dla uczestników biegu zapewnią służby medyczne z karetką pogotowia, a także quad medyczny. Każdy z zawodników podczas biegu ma obowiązek posiadania naładowanego telefonu komórkowego. W przypadku problemów zdrowotnych lub podjęcia decyzji o zejściu z trasy należy dzwonić pod numer alarmowy 604 740 925. Bardzo prosimy także biegaczy, którzy będą świadkami niepokojących zdarzeń o wykonanie połączenia w celu poinformowania organizatorów.

PUNKTY ŻYWIENIOWE

Na trasie Biegu na 11 km nie znajduje się żaden punkt żywieniowy. Biegacze, którzy mają większe potrzeby są proszeni o zabranie żywności lub napojów ze sobą na trasę do plecaka, pasa lub do ręki.

LIMITY CZASOWE

Uczestników Biegu na 11 kmobowiązuje limit czasowy 1 godzina 45 minut na dotarcie do mety (godz. 18:45).

TRASY

Silesian Highland 11 kmto impreza terenowa ze znacznymi podbiegami i nierównościami terenu. Porównywanie wyników z biegami asfaltowymi jest niemożliwe; czasy są raczej zbliżone do biegów górskich z większym przewyższeniem. Trasy prowadzą ścieżkami leśnymi i polnymi. Jedynie niewielkie fragmenty łączące miejsca zielone posiadają nawierzchnię asfaltową. Trasy na wszystkich dystansach zostały oznaczone pomarańczową taśmą z logiem imprezy. Prosimy o podążanie wyłącznie za taśmami SHM.

Trasa dostępna jest tutaj: https://www.traseo.pl/trasa/silesian-highland-11-km-1

PARKINGI

Przyjeżdżający na wydarzenie będą mogli skorzystać z dwóch parkingów w bezpośrednim sąsiedztwie centrum imprezy. Jeden znajduje się przy OSP w Nowej Wsi, a drugi przy parafii św. Antoniego w Nowej Wsi.

BIURO ZAWODÓW

Biuro Zawodów będzie się znajdowało na terenie OSP Nowa Wieś (ul. Zawadzkiego 163).
Nie korzystamy w tym roku z pomieszczeń Zespołu Szkolno-Przedszkolnego. Biuro będzie otwarte w piątek w godzinach 18:00-20:00 oraz w sobotę w godz. 16:10- 16:50. W Biurze będzie jeszcze możliwość zapisania się na bieg w cenie 39 zł do wyczerpania limitu 150 osób, który obowiązuje organizatorów z uwagi na obostrzenia rządowe. Liczba zawodników opłaconych internetowo wynosi 98, a więc jeszcze co najmniej 52 miejsca mogą być opłacone na miejscu w powyższej cenie. Płatność za pakiety jest możliwa tylko gotówką, dlatego prosimy o możliwie odliczoną kwotę.

ODPRAWA TECHNICZNA I START

Przed biegiem zostanie przeprowadzona krótka odprawa techniczna dla zawodników. Start rozpocznie się około 500 metrów od Biura Zawodów- Zawada, ul. Tylnia. Na teren startu zostaną wpuszczone tylko osoby uczestniczące w biegu – za okazaniem numeru startowego.

DEKORACJA

W tym roku końcowa ceremonia dekoracji nie zostanie przeprowadzona jak w poprzednich latach. Po uzupełnieniu podium open mężczyzn oraz kobiet zawodnicy otrzymają lasy w słoiku przygotowane przez Gminny Ośrodek Kultury w Mierzęcicach oraz upominki przygotowane przez firmę ZRW Bara. Zawodnicy na podium w poszczególnych kategoriach wiekowych otrzymają upominki w postaci roślinek po ukończeniu swojego biegu i weryfikacji wyniku przez obsługę pomiaru czasu. Zajęcia miejsca na podium kategorii OPEN eliminuje z dodatkowych kategorii.

DEPOZYTY

Depozyty podczas SHM V nie będą przyjmowane z uwagi na pandemię COVID-19.

KATEGORIE

Zawodnicy będą klasyfikowani w następujących kategoriach:
11 km: OPEN M, OPEN K, M20, M30, M40, M50, M60+, K20, K30, K40, K50+
Kategoria gospodarzy (reprezentanci gmin Mierzęcice, Psary i Bobrowniki).

ZALECENIA I REGULACJE

Prosimy o sprawny odbiór numerów startowych z zachowaniem dystansu społecznego. Bardzo ważne jest, żebyśmy nie mieli przesunięć czasowych, ponieważ wszystkie godziny są ściśle wyliczone tak, by odseparować od siebie trzy dystanse. Na terenie wydarzenia obowiązuje dystans społeczny, płyny dezynfekujące będą dostępne w wielu miejscach w centrum, jak również na punktach żywieniowych. Prosimy o minimalizację ryzyka związanego z możliwością zarażenia koronawirusem.

WARUNKI POGODOWE

Cała impreza będzie się odbywać na otwartej przestrzeni. Przewidywane są opady deszczu niemal przez cały dzień trwania zawodów. Bardzo prosimy o zadbanie o własny komfort, ponieważ nie będziemy mieli możliwości wejścia do budynku, ani pod namiot Biura Zawodów. Rekomendujemy folie NRC jako element wyposażenia.

PLECAKI/PASY BIODROWE

Nie ma obowiązku posiadania plecaka lub pasa biodrowego na trasie, natomiast obowiązuje ścisły zakaz śmiecenia. Na punktach żywieniowych będą się znajdować worki na śmieci, prosimy o ich wykorzystanie. Organizatorzy mają prawo nałożyć karę czasową lub w przypadku rażącego złamania zasad poszanowania przyrody dyskwalifikację i 3-letni zakaz uczestnictwa w SHM.

KOSZULKI

Koszulki będą do odbioru w biurze zawodów. Ze względu na duże zainteresowanie po terminie zamówienia koszulek, osoby, które zapłaciły po terminie i jej nie otrzymają dostaną zwrot pieniędzy po imprezie.

KONTAKT

W razie jakichkolwiek pytań prosimy o telefon na numery:
Dyrektor SHM – Tomasz Sar: 697-433-452,
Zabezpieczenie i pomoc medyczna – Krzysztof Lubas: 604 740 925
Wolontariat i zapisy – Aleksandra Czapla: 732-533-365.